Positiivseks 60 minutiga etendub Keilas salongilikult ja raamaturiiulite vahel

Teatrietendus raamatukogus

LEHT@KEILA.EE

  1. aprillil kell 18 mängib teatritrupp Bona Verbum Harju Maakonnaraamatukogus etendust „Positiivseks 60 minutiga“, mille autor Signe Heiberg vastas Keila Lehe küsimustele.

„Positiivseks 60 minutiga“ esietendub  aprillis, millest täpsemalt räägib see lugu?

Me vajame positiivsust ja armastame positiivselt mõtlevaid inimesi, aga mil määral saab seda mõtlemisviisi omandada ja pärast seda praktiseerida. Millal muutub positiivne mõtlemine mõtleja jaoks ohtlikuks?

Kuidas positiivne mõtlemine aitab probleeme lahendada?

Etenduses saab kaasa elada tänapäevaste probleemidega inimestele, kes õpivad iseenda jaoks lahendust otsides positiivselt mõtlema.

Etenduse lavastab Janno Puusepp, miks tema?

See on humoorikas võtmes lugu inimese positiivse mõtlemise piiridest keerulisemates igapäevaelu situatsioonides. Lavastajal peab olema väga isiklik suhe teemaga ja Jannol on see olemas. Lisaks on ta lavastajana muhedalt riukalik ja ta armastab musta huumorit, mis ka mulle sümpatiseerib. Ja kindlasti pole vähe oluline, et positiivsus on see, mis hoiab teda elus. Janno on lavastaja, keda näitlejad hindavad ja kelle lavastusi oskavad oodata need inimesed, kes juba midagi tema töödest on näinud. Temaga käib kaasas n-ö lumepalliefekt.  Jannoga tehtud intervjuud saab lugeda bonaverbum.wordpress.com aadressilt.

Pärast etendust toimub vestlusring emeriitprofessori Voldemar Kolgaga, millest tema hakkab rääkima?

Voldemar Kolga on Eesti üks vähestest teadlastest, kes tegeleb positiivse psühholoogiaga ning ta ei salga, et see psühholoogia paradigma on teadusmaailmas liiga väikse tähelepanu all, aga inimeste jaoks on see oluline teema.

Kui kõnelesin talle, et teeme teatrilavale ühte humoorikat lugu positiivse mõtlemise õppimise võimalikkusest ning kas ta tahaks meiega ühineda kui positiivse psühholoogia ekspert ja rääkida etenduse järgses vestlusringis positiivse psühholoogia olemusest, siis vastas ta, et suhtub ettepanekusse väga positiivselt. Esimest korda kohtume temaga 21. aprilli õhtul Tartus Dorpati konverentsisaalis Baer algaval esietendusel. Keilas kohtume professoriga 26. aprillil ja kohaks on ühe teatrikeeles kiirkoolituse läbitegemiseks igati sobilik Harju Maakonnaraamatukogu.

Advertisements