Parim Tartumaa lavastus

Lavakujunduses on vähe detaile, aga igal asjal on oma tähendus

TabiFest 2017 (6-7.05) Tartumaa parima lavastaja preemia sai Positiivseks 60 minutiga lavastaja Janno Puusepp. Žürii hindas parima koha vääriliseks ka lavastust ennast ning andis välja Tartumaa parima näitlejapreemia etenduses õpetaja Anni rolli kehastunud Ülle Sillamäele.

Žüriiliikme Mervi Vaarmani hinnangul oli mäng nauditav ning hetkekski ei olnud nii, et mõte oleks sõitnud mujale. Žüriile omaselt märgati lavastuse juures välja ka neid kohti, mida saab veel arendada, kuid liikmete hinnangul olid need pisidetailid.

Teatrikriitik Rait Avestik kõneles vahetult peale etenduse andmist trupile, et kui küsida temalt, kas lavastus suutis viia ära festivali toimumispaigast, siis vastus on jaatav ning kui lavastuse vaatamine viib reaalsusest ära, võib seda hinnata tugevaks.

Kuna kevadhooajal kuulus etenduse juurde vestlusring emeriitprofessor Voldemar Kolgaga, kelle elavat ja põnevat esinemist žürii festivali formaadi tõttu hinnata ei saanud, siis meie tiimil on hea meel öelda tänulike kuulajate nimel Voldemar Kolgale suur aitäh positiivse psühholoogia olemuse lahtimõtestamise eest.

Video: Voldemar Kolga positiivsusest

 

Advertisements